Ekspresyjno-podróżniczo-kuliarny blog dla wszystkich zakręconych ludzi jak Ja. Luźne myśli ciasnego umysłu. Przemyślenia ciekawe - choć czasami kontrowersyjne.
Blog > Komentarze do wpisu

Postanowienia noworoczne

Kochani na samym początku pragnę gorąco przeprosić, iż tak długo nie dodałem nowego wpisu na  bloga. Tak naprawdę chyba mi brakowało tzw. „weny twórczej”.

A skoro mamy już Nowy 2015 rok to warto podjąć chyba jakieś noworoczne postanowienia prawda?  To już tradycja, że wraz z końcem starego roku dochodzimy do wniosku, że pora na zmiany. Już  dość opychania się ciasteczkami i zalegania na kanapie.

Przypomnij sobie, jaki był poprzedni rok, co było w nim dobre, co złe, jak Go kochani  oceniacie i punkt po punkcie spiszcie wszystkie propozycje postanowień Noworocznych, jakie  przyjdą wam do głowy. Ja nie mam zbyt wielu Noworocznych owych postanowień…przede wszystkim  pragnę postawić na samorozwój, korzystać z bezpłatnych szkoleń tak stacjonarnych jak i  internetowych (zapisałem się już na dwa stacjonarne i jestem w trakcie kursu internetowego :)  ). Nie papierki tutaj są najważniejsze - chcę zdobyć wiedzę, którą wykorzystam w przyszłości.

Poza tym zamierzam przeczytać więcej książek. Dużo więcej! 2014 skończyłem z żałosnym jak na mnie wynikiem 45 przeczytanych książek. Chcę, muszę, potrzebuję poprawy w tej kwestii!!!!

Cóż jeszcze mógłbym dodać.

W tym 2015 roku we wrześniu wybieram się do liceum dla pracujących…nieco podnieść swoje  wykształcenie, skończyć kurs dla początkujących języka japońskiego i przede wszystkim znaleźć lepszą pracę w gastronomii jako kucharz. Tutaj nie widzę szans na dalszy rozwój zawodowy.  Branża gastronomiczna ma wiele do zaoferowania…na pewno bardziej ambitną, lepiej płatną i  mniej stresującą…troszkę znajomości nam więc jest szansa na zmianę :)

Ważne by owe postanowienia noworoczne jak i ich cel był Twój i tylko Twój. Powinien być głęboko przemyślany i zaplanowany. Jego realizacja przynieść powinna radość i satysfakcję. Wtedy znajdziecie w sobie siłę i motywację, a kolejny rok podsumujecie z zadowoleniem: tym razem się udało! :)

 

piątek, 02 stycznia 2015, t.kuchcik

Polecane wpisy

  • Pouczająca książka

    Pragnę Wam moi mili polecić z CZYSTYM sumieniem nietuzinkową książkę-pamiętnik Joanny Sałygi o swoim życiu - "Chustka". Młoda dziewczyna zmaga się z rakiem...al

  • Buraczane klopsy

    Miło wrócić na bloga z wyjątkowym dla Was kochani przepisem, który doda niewątpliwie w Waszej kuchni nie tylko kolorytu, ale też wyjątkowego smaku. Dzisiaj bura

  • Indyk na talerzu

    Dzisiaj moi kochani polecam Wam z całego serduszka lekkie danie na bazie delikatnego, mielonego mięsa z indyka - bez smażenia. Klopsiki gotujemy w wodzie a nast