Ekspresyjno-podróżniczo-kuliarny blog dla wszystkich zakręconych ludzi jak Ja. Luźne myśli ciasnego umysłu. Przemyślenia ciekawe - choć czasami kontrowersyjne.
RSS
wtorek, 03 lutego 2015

Pragnę Wam moi mili polecić z CZYSTYM sumieniem nietuzinkową książkę-pamiętnik Joanny Sałygi o swoim życiu - "Chustka". Młoda dziewczyna zmaga się z rakiem...ale opis tego jak przezywa każdy dzień i w jaki to czyni pokazuje, że życie jest naprawdę piękne mimo ciężkiej choroby.

W tej książce autorka nie mówi przede wszystkim o odchodzeniu, lecz o ogromnym apetycie na życie, o wielkiej miłości zarówno tej partnerskiej jak i rodzicielskiej, a także o niegasnącej nadziei...mocna, piękna i niezwykle eteryczna zarazem opowieść o życiu.

Czasem człowiek czuje sie taki zagubiony i niezrozumiały, a tu bęc. Obca dziewczyna zdaje się czuć to samo i tak samo! Zadziwiające odkrycie.
Do tego należy dodać, iż jest to także ciekawa forma graficzna, bo książka nie ma numerów stron. Nie numerami mierzy się czas, który jej pozostaje dlatego wyparły je miesiące i lata…

Naprawdę z czystym sumieniem ją polecam...wciska w fotel i wyciska na przemian łzy radości połączone z bijącym do głębi serca żalem.

 

 

07:33, t.kuchcik
Link Dodaj komentarz »